Menu
Spanje

Hike naar Cola de Caballo in de Ordesa Valley

Cola de Caballo Ordesa Valley

De Ordesa Valley is een schitterende vallei in de Spaanse Pyreneeën. De vallei van Ordesa maakt deel uit van het Nationaal Park Ordesa y Monte Perdido en hier zijn vele mooie wandelingen te maken. Wij waren hier eind april, waardoor helaas de hoger gelegen (prachtige) wandelpaden in de Ordesa Valley nog niet begaanbaar waren. Dat betekende dat de route die onze voorkeur had (via Faja de Pelay) niet mogelijk was. Gelukkig was het wandelpad door de vallei zelf wel toegankelijk, waardoor het toch een leuke hike werd naar Cola de Caballo in de Ordesa Valley.

In het hoogseizoen is het niet mogelijk om met eigen vervoer naar de parkeerplaats aan het begin van de vallei te rijden. Het is dan verplicht om de shuttle bus te nemen vanuit Torla. Voor meer informatie daarover, klik hier. Wij zijn echter eind april in de Ordesa Valley, waardoor we gewoon met onze eigen auto kunnen parkeren op de parkeerplaats. Aan het eind van de parkeerplaats stuiten we op een groot informatiebord. Hier slaan we linksaf het bos in. De eerste twee kilometer gaan over een vlakke bosweg, waardoor het eenvoudig wandelen is.

We zijn op weg naar Cola de Caballo, een waterval die enkele jaren geleden tot mooiste waterval ter wereld gekozen is. Maar het leuke is dat we onderweg al heel veel andere watervallen tegenkomen. Terwijl het wandelpad nu gestaag stijgt door het bos, zien we de eerste waterval door de bomen heen tevoorschijn komen: Cascada de Arripas. Hier kunnen we niet dichterbij komen, dus we wandelen verder door het bos. Vlak daarna zien we een bordje naar rechts wijzen naar Cascada de la Cueva en Cascada del Estrecho. Het is zeker een aanrader om even van het wandelpad af te wijken en de watervallen te bekijken.

Nadat we Cascada de la Cueva hebben bekeken wandelen we naar het uitkijkpunt op Cascada del Estrecho. Dit is echt een heel mooi uitkijkpunt vinden we. De waterval dondert hier naar benden, erg gaaf! Als we de andere kant op kijken hebben we een mooi uitzicht over het begin van de vallei en de steile rotswanden ernaast.

We wandelen weer terug naar het wandelpad om dieper de vallei in te gaan. We wandelen door het bos naar het bovenste gedeelte van de Cascada del Estrecho. Een machtig schouwspel is al dat razende water! Nu we zo’n 8 kilometer gelopen hebben laten we (eindelijk) het bos achter ons. Ook het stijgen is gedaan (ruim 500 hoogtemeters). We lopen verder langs het water van de Rio Arazas en zien in de verte de volgende waterval al verschijnen.

Die volgende waterval is de schitterende getrapte waterval Gradas de Soaso. Een perfecte pauzeplek voor ons! Wat zijn we blij dat we uit het bos zijn, de uitzichten zijn echt heel tof nu. Verschillende honderden meters lopen we langs de Gradas de Soaso. Daarom vind ik dit een van de mooiste watervallen van deze route. Hij is echt lekker lang. Zeker in de zomer met het zonnetje erop en groene bomen en struiken ernaast zal dit een erg mooie waterval zijn!

Het is nog ongeveer twee kilometer lopen nu naar ons eindpunt Cola de Caballo. We wandelen eerst nog verder langs Grado de Soaso over een mooi aangelegd wandelpad. We zijn nu echt bijna aan het eind van de vallei in de dalkom Circo de Soaso.

Na ruim 10 kilometer komen we aan in het schitterende keteldal Circo de Soaso. Dit is echt de mooiste plek van de hele route; wauw! Links van ons zien we meerdere watervallen over de rotsen naar beneden stromen en voor ons troont de machtige Monte Perdido boven ons uit. We kijken onze ogen uit met al dit moois om ons heen. In de maand juni schijnt het hier helemaal prachtig te zijn, omdat op de bergflanken dan ontzettend veel gele bloemen in bloei staan. En dan na 12 kilometer wandelen komen we aan bij eind van de dalkom waar een enorme waterval naar beneden stroomt. Wauw, daar gaan we eens snel naartoe!

Oh, wat is dit een prachtige waterval. Cola de Caballo is een waterval die een hoogte van maar liefst 100 meter heeft. De naam verwijst naar de vorm van de waterval: hij schijnt op een paardenstaart te lijken. Hoe dichter je bij de waterval komt, hoe groter en indrukwekkender hij wordt. De kracht van het water is echt waanzinnig. Het is hier in het voorseizoen nog heerlijk rustig, waardoor we in alle rust kunnen genieten van dit natuurschoon. We nemen een lange pauze, want we moeten natuurlijk nog een heel eind teruglopen.

De terugweg is voor ons voor een groot gedeelte hetzelfde als de heenweg. Omdat het nog zo vroeg in het seizoen is, zijn de hoger gelegen routes nog niet open. Was dat wel zo geweest, dan waren we via de schitterende route Faja de Pelay heen gelopen en via de bekende weg door de vallei terug. Dit is echt een aanrader voor als je in het hoogseizoen naar de Ordesa Valley gaat. Maar wij hebben dus bijna helemaal dezelfde heen- en terugweg. Tot en met het bordje naar de afslag voor Cascada de la Cueva is de route hetzelfde. Het water van de Arazas ligt dus steeds aan onze linkerkant nu. Gelukkig is, in tegenstelling tot de heenweg, de zon nu mooi doorgebroken waardoor het landschap er een stuk levendiger uitziet!

Bij het wegwijsbordje naar de eerste watervallen waar we al eerder waren dalen we nu af. We steken via de Puente de Arripas het water over, waardoor het water nu aan onze rechterkant komt te liggen. De route gaat eerst nog even door het bos, maar het laatste stukje loopt over een mooi voetpad naast de rivier. We vinden dit gedeelte leuker dan de heenweg, omdat we hier veel vrijer uitzicht hebben. Zo zien we goed de bergen rondom Tozal del Cebollar waar we eerder wandelden. Uiteindelijk komen we na vele uren wandelen en bijna 24 kilometer op de teller weer op de parkeerplaats aan. De hike naar Cola de Caballo in de Ordesa Valley was door de lange afstand een inspannende tocht, maar de vele watervallen en het prachtige keteldal op het eind maakten de Ordesa Valley enorm de moeite waard!

Wanneer: april 2023
Kilometers: 23 kilometer
Hoogtemeters: 560 meter
Hoogste punt: 1866 meter
Tijdsduur: 5 uur zonder pauzes

Wil je onze hike naar Cola de Caballo in de Ordesa Valley downloaden? Klik dan hier voor de route. Veel wandelplezier gewenst!

Bron: www.europeanwaterfalls.com

Geen reacties

    Laat een reactie achter